Orgona felújítás

Orgonabúcsúztató

Hamarosan jelentős fordulóponthoz érkezik orgonánk felújítása. A több mint egy éve zajló munkálatokból ezidáig semmit sem tapasztalhattunk, mivel azok Pécsett megvalósuló műhelymunkák voltak. Október 24-én azonban lebontják és a Pécsi Orgonaépítő Manufakturába szállítják orgonánkat, hogy a teljes felújítás és a jelentős bővítés megtörténhessen, s immár városunkban is legyen egy igazi sípos koncertorgona. Előre láthatólag jövő év tavaszának második felében várható az orgona visszaépítésének megkezdése és a nyáron kell elkészülnie a megújult hangszernek.

Közben az elektromos rendszerek felújítása is megkezdődött templomunkban így a karzatok, illetve némely padsorok ideiglenesen lezárásra kerülnek a szükséges állványzatok beépítése okán. Köszönjük megértésüket!